Julia i Oliwia wróciły z nagrodami, ale wszyscy mili okazję wziąć udział w warsztatach, gdzie udzielono profesjonalnych uwag.

Cztery grupy teatralne z regionu (Grudziądz, Kamień Krajeński, Osie, Witkowo) zaprezentowały się w bygdoskim Salonie Hoffmann, siedzibie należącej do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury.

Wszystkie spektale oglądali Jerzy Rochowiak (dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury) oraz Anna Chudek (aktorka teatru Baj Pomorski). To oni skomentowali każde wystąpienie udzielając przy tym porad, m.in.: jak pracować z lalką przy dużym planie, przy większej ilości lalek w danej scenie, jak przenosić odpowiednie ruchy ludzkie na kukiełkę, jak wykorzystywać poszczególne lalki podczas dialogów. Anna Chudek przeprowadzała z młodzieżą krótkie ćwiczenia.

Za kreacje aktorskie nagrodzono z naszej trupy Julię Kołodziejczak i Oliwię Nagórską.

Doceniono również Instruktorów, prowadzących zajęcia. Podziękowano im za zaangażowanie i trud pracy z dziećmi i przy przygotowywaniu kukiełek.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć Organizatorów, na których zobaczycie Państwo zróżnicowanie techniczne przedstawień, rodzaje kukiełek (w tym też i mapety) i przebieg całego sobotniego spotkania. Link