Na zajęciach plastycznych z Alicją Tkaczyk i Warsztatach przyrodniczych z Marleną Wojciechowską dzieci spotykały się w poniedziałek i środę. Można było je śledzić na naszym profilu na Facebooku.

We wtorek zabraliśmy grupę do Bydgoszczy, a dokładniej do Muzeum Brudu i Mydła oraz Karmelowej Krainy.

W pierwszym miejscu dzieci poznały historie związane z czasami kiedy mycie uważano za niepotrzebną. O największych brudasach wśród Europejczyków, o tym, że wolano wylewać na siebie całe flakony perfum niż myć się.

Z czego składało się pierwsze mydło i jakie były techniki mycia barwnie opowiadała Przewodniczka. W tym czasie pakowane były mydła, które dzieci przygotowały.

Niecodzienną gratką były odwiedziny w Manufakturze Karmelowa Kraina, gdzie można było powąchać aromaty używane do produkcji słodyczy, zobaczyć jak ręcznie wyrabiane są masy, ale i każdy, własnoręcznie przygotował własnego lizaka. Wyrabiana przez Panią biała masa, wcześniej była żółta, a ze względu na jej wysoką temperaturę Panie noszą rękawiczki. Zobaczcie Państwo jak Aleksandra i Wojciech „lepili” swoje lizaki.

W środę, po raz trzeci Alicja poprowadziła zajęcia plastyczne dla dwóch grup, a Marlena Wojciechowska zajęcia przyrodnicze, poświęcone tym razem zimorodkowi.

W czwartek w kinie Wrzos oglądano „Paddingtona 2”, bardzo dobrze zrobiony film dla całej rodziny.

Bydgoski Park Trampolin dzieci odwiedziły w piątek. Wszyscy brali udział w rozgrzewce z trenerem. Szczególnie mocną zaprawę mieli chłopcy.

Dziękujemy dzieciom za udział w zajęciach, Autorom zajęć za ich poprowadzenie, Wiesławowi Fryszce za bezpieczne przejazdy.

No i na koniec, małe wesołe podsumowanie.