Spektakl, taniec, śpiew, wystawa, giełda, koncert rockowy.

Wszystko zaczęło się od piątkowych, półtoragodzinnych (!) programów artystycznych dla dzieci i młodzieży szkolnej z Osia.

Ciekawy spektakl profilaktyczny z morałem pt. „Facebook to nie wszystko” przedstawiła grupa teatralna „Nietakt” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu, przygotowany pod kierunkiem Marty Sokołowskiej.

Rodzimą scenę reprezentowali: Kamila Torbicka i Joanna Kater ze Studia Piosenki oraz grupy taneczne iAMOS. Tancerze prezentowali temat muzyczny „Gra o Tron„, ale w różnych wersjach: westernowej, disco czy romantic. Zaraz po nich wystąpił dziecięcy zespół ze Szkoły Podstawowej w Węgrowie, kierowany przez Marcina Gburczyka. Wykonaniem znanej przyśpiewki „Kukułeczka kuka” za każdym razem angażowali wszystkich do wspólnego śpiewania.

Kolejnym urozmaiceniem był videoblogSubiektywne spojrzenieMikołaja Oszwałdowskiego, poświęcony festiwalowi Eurowizja. Można go obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=hu2bT1T3EMU

W ostatniej części zagrał zespół Hope z Grudziądza, młodzieżową grupę kierowaną również przez Marcina Gburczyka. Dawką energicznego rockowego grania rozruszali widownię.

W sobotę można było oglądać prace plastyczne dzieci na Wystawie prac koła plastycznego „Kredka”. Była również Giełda dóbr kultury, z książkami, płytami i rękodziełem.

Finałem Dni Kultury i Sztuki w Osiu był koncert zespołu Disorders, który sobotniego wieczoru zagrał także najnowsze kompozycje, które zostały wydane na płycie kompaktowej i kasecie, co spotkało się z zainteresowaniem.

To były dwa intensywne i różnorodne dni. Mamy nadzieję, że dzieciom i młodzieży się podobało.

Dziękujemy Wykonawcom, Widzom oraz Szkole Podstawowej w Osiu !

Organizatorzy: GOK Osie, Innnowacje Artystyczne iAMOS.