Udane Święto plonów.

Tegoroczne obchody odwiedziła spora liczba osób. Swojskie smakołyki na stoiskach sołeckich na pewno były tego powodem.

Msza Święta odbyła się o 11:00,w kościele parafialnym w Osiu. Wieniec dożynkowy przygotowały sołectwa Jaszcz i Wałkowiska. Przekazany bochen chleba został podzielony i rozdany przez Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy. Przez kilka godzin dzieci mogły darmowo korzystać z przygotowanych zjeżdżalni i innych atrakcji.

Moc śmiechu i radości przyniosły pewnie konkurencje, w których brali udział przedstawiciele sołectw. Trzeba było wykazać się celnym rzutem, pokonać trasę slalomem w alkogoglach oraz sprawnie zebrać rozsypane warzywa.

Przed zabawą taneczną pod wodzą zespołu Forte, podsumowano także konkurs wiedzy Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Nagrody ufundował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Wsparcie przy organizacji dożynek okazali: Gzella Osie, OKK Otlewski, Bank Spółdzielczy w Osiu, Nadleśnictwo Osie, Jan Pawlak, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna, Katarzyna i Andrzej Orłowscy, Sylwia Kontna, Total Sp. z o.o.

26 sierpnia – godzina 11.00 msza święta w kościele w Osiu, godzina 16.00 stadion sportowy w Osiu.