Nowe techniki malarskie wśród prac Laureatów.

Batik, bo o nim mowa, to pracochłonna forma, polegająca na nakładaniu kolejnych warstw na płótno, które w odpowiednich miejscach jest pokryte płynnym woskiem. Starannie przygotowana i wykonana praca potrafi przyciągnąć oko oglądającego. Kilka takich prac zostało również nagrodzonych, a całą wystawę Laureatów i wybranych prac można oglądać w naszym ośrodku przez najbliższe tygodnie.

W czasie Gali finałowej zaproszeni Goście składali gratulacje autorom wyróżnionych prac i osobiście wręczali nagrody:

  • Iwona Karolewska – Sekretarz Starostwa Powiatowego w Świeciu,
  • Michał Grabski – Wójt Gminy Osie,
  • Roman Waśkowski – Przewodniczący Rady Gminy w Osiu
  • Krzysztof Kannenberg – Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi
  • szefowie nadleśnictw: wz. Dawid Warzyński (Osie) , Piotr Kasprzyk (Trzebciny),
  • Monika Wisniewska – Wdecki Park Krajobrazowy,
  • Marek Lejk,
  • Józef Gawrych
  • dyrektorzy szkół,
  • przedstawiciele Jury

Nagrodzono 95 prac spośród 814 prac, nadesłanych z 43 placówek. W skład Jury weszli: Bożena Kołacz, Katarzyna Bruniewska- Gierczak, Monika Wiśniewska, Joanna Bock.

Z programem artystycznym wystąpili soliści Studia Piosenki Kamila Torbicka i Sebastian Modliszewski.

Lista Laureatów XXIX konkursu plastycznego „Bory Tucholskie w oczach dziecka”:

Kat. wiekowa: do 6 lat

Kat. techniczna- rysunek

I miejsce – Róża Figiel Przedszkole nr 1 w Tucholi

II miejsce – Nikodem Zielke Przedszkole nr 1 Czersk

III miejsce – Julia Thiede SP nr 1 Tuchola

Wyróżnienia:

Natasza Kiedrowska Przedszkole nr 1 Tuchola

Maja Szwarc SP Lipinki

Kat. techniczna- malarstwo

I miejsce – Julia Sikorska Przedszkole nr 16 w Bydgoszczy

II miejsce – Amelia Łaszkiewicz Przedszkole nr 16 w Bydgoszczy

III miejsce – Lena Miler SF Łążek

Wyróżnienia:

Maja Boczulińska – SF w Łążku

Igor Chabowski – Przedszkole w Osiu

Filip Pstrąg – SF Łążku

Mariusz Leszczyński – SF w Łążku

Agata Sofczyńska – Przedszkole nr 1 w Tucholi

Kat. techniczna- różne

I miejsce – Leon Andrearczyk – SP Lniano

II miejsce – Pola Andrearczyk – SP Lniano

III miejsce – Justyna Bobecka – Przedszkole Osie

Wyróżnienia:

Wojciech Bonk – Oddział Zamiejscowy Piastoszyn

Piotr Buchholz – SP Lniano

Amelia Piekarska – SF Łążek

Julia Szczęsna – SP Klonowo

Dominika Wiśniewska – ZPO Drzycim

Kat. wiekowa: 7- 9 lat

Kat. techniczna- rysunek

I miejsce – Aniela Czapiewska – SP nr 1 Czersk

I miejsce – Antonina Milewska – PSP Czarna Woda

II miejsce – Maja Dolińska – SP Laskowice

II miejsce – Bartosz Gretkowski – SP Laskowice

III miejsce -Wiktoria Szulc – SP Przysiersk

III miejsce – Zofia Wons – Przedszkole nr 2 Czersk

Wyróżnienia:

Aleksander Warda PSP Czarna Woda

Kat. techniczna- malarstwo

I miejsce – Martyna Lewandowska – OPP Grudziądz

II miejsce –Lidia Puton – OPP Grudziądz

Wyróżnienia:

Lena Fiedorek – SP Lubiewo

Maria Helmin – SP Lubiewo

Lilianna Ostrowska – SP Lubiewo

Antonina Pipczyńska – GOK Gardeja

Filip Tomczak – SF Łążek 

Kat. techniczna: różne

I miejsce – Andżelika Sobocińska – GOK Cekcyn

II miejsce – Mateusz Bielaszewski – NSP Sierosław

III miejsce -Martyna Romanowska – GOK Cekcyn

III miejsce -Antonina Sprada – SP Osie

Wyróżnienia:

Szymon Oleksy – NSP Sierosław

Lena Raniszewska – SP Różanna

Kinga Ziółkowska – SP Żalno

Kat. wiekowa: 10- 12 lat

Kat. techniczna: rysunek

I miejsce – Amelia Jastak – SP Lubiewo

II miejsce – Mateusz Brzykcy – SP Krąplewice

II miejsce – Julia Sarnowska – PSP czarna Woda

III miejsce – Oskar Konieczka – SP Osie

III miejsce -Kacper Janowski – SP Krąplewice

Wyróżnienia:

Amelia Guzowska – SP Grupa

Filip Pamulak – SP Gródek

Kat. techniczna: malarstwo

I miejsce – Klaudia Lipska – Koło Plastyczne Czersk

II miejsce – Lena Gościńska – OPP Grudziądz

III miejsce – Kaja Gburczyk – OPP Grudziądz

Wyróżnienia:

Filip Brucki – NSP Sierosław

Milena Chmurzyńska – NSP Sierosław

Iga Jaworowicz – SP Gardeja

Zofia Klapczyńska – GOK Cekcyn

Rafał Klonowski – SP Lubnia

Oliwier Kwiatkowski – SP Osie

Konrad Meller – SP Lubnia

Kamil Oświeciński – TOK Tuchola

Agata Palkowska – TOK Tuchola

Anna Peplińska – SP Lubnia

Maria Puchowska – NSP Sierosław

Zuzanna Sierosławska – GOK Cekcyn

Amelia Wiśniewska – SP Brzeziny

Patrycja Zalewska – NSP Sierosław

Martyna Zmudziejewska – PSP Czarna Woda

Kat. techniczna: różne

I miejsce -Aleksandra Ligmanowska – SP Laskowice

II miejsce – Witold Siewert – SP Wierzchy

III miejsce – Nikodem Łagód – SP nr 8 Świecie

Wyróżnienia:

Wojciech Chmarzyński – SP Osie

Zofia Chudecka – SP Osie

Kategoria wiekowa: 13-16 lat

Kat. techniczna: rysunek

Wyróżnienia:

Paweł Piotrzkowski – SP Czarna Woda

Katarzyna Skibowska – SP Lniano

Marta Szwarc – SP Osie

Kat. techniczna: malarstwo

I miejsce – Fabian Stosik – SP Osie

II miejsce – Anna Warmbier – OPP Grudziądz

III miejsce –Karolina Durajewska – SP Osie

III miejsce – Wiktoria Osińska – OPP Grudziądz

III miejsce –Marta Pieczka – SP Lubiewo

Wyróżnienia:

Emilia Backhaus – OPP Grudziądz

Aniela Bettka – SP Osie

Maja Gackowska – SP nr 7, Świecie

Oliwia Grużalska – SP Wierzchy

Wojciech Kowalski – SP Gardeja

Martyna Łobocka – SP Czarna Woda

Wiktoria Maciaszczyk – GOK Gardeja

Paweł Stopa – SP Czersk

Dominika Śliżewska – GOK Cekcyn

Maja Piór – SP Gródek

Kat. techniczna: różne

I miejsce – Patryk Kuśpa – Świecie

II miejsce – Hubert Nowak – Świecie

III miejsce – Jakub Górecki – Świecie

III miejsce – Kewin Majewski – Świecie

Wyróżnienia:

Filip Sokołowski – SP Osie

Fundatorzy nagród:

  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu,
  • Powiat Świecki,
  • Gmina Osie,
  • Wdecki Park Krajobrazowy,
  • Krzysztof Kannenberg (Rektor WSZŚ w Tucholi),
  • Janusz Herder (Dyrektor Segmentu OZE w Enea Wytwarzanie).