Otwarcie Zielonego Targu Tleń zroszone było deszczem.

W niedzielę, 28 kwietnia, na Skwerze Alfonsa Hoffmanna, w Tleniu, od 10:00 Zielony Targ Tleń – oprócz stoisk z lokalnym rękodziełem, świeżymi owocami, warzywami, przetworami, gospodarskimi serami czy wędlinami stały także namioty Wdeckiego Parku Krajobrazowego czy Powiatu Świeckiego. Tam było można wziąć udział w konkursach, dowiedzieć się więcej o regionie, pobrać mapy i ulotki, a dzieci będą mogły pokolorować specjalne kolorowanki.

O 12:30 było można wybrać się na szlak z przewodnikiem. Spacer rozpoczynał się w budynku Dworca Tleń, gdzie Bartosz oprowadzał po wystawie prezentującej pamiątki z dawnego ruchu turystycznego w Tleniu i okolicach. Wśród bibelotów często są “skarby” odnalezione podczas restaurowania dworca czy ośrodków wypoczynkowych. Swoją premierę wystawa miała w roku ubiegłym. Zbiory cały czas się powiększają, często z pomocą turystów, którzy przed laty odwiedzali nasze tereny. Wystawę będzie można odwiedzać do końca lata w dni weekendowe. https://www.facebook.com/events/376714226208787/.