Tygodnik „Czas Świecia” co roku przeprowadza plebiscyt „Człowiek Roku”. Wśród tegorocznych nominacji są: Ada Krzemińska, Hubert Lemańczyk, ale również Józef Malinowski z Bractwa Czarnej Wody.

Głosuje się za pomocą kuponu, który co tydzień jest drukowany w Czasie Świecia. Wypełniony blankiet można przesłać do redakcji pocztą, dostarczyć osobiście lub wrzucić do przygotowanych urn. Jedna z nich znajduje się w Bibliotece.

Zachęcamy do zabawy.

Józef Malinowski – Osie – „Bractwo to on”
Jest prezesem Bractwa Czarnej Wody w Osiu. Organizacja robi wiele dobrego dla lokalnej społeczności, skupiając się m.in. na zajęciach turystyczno-sportowych dla dzieci i młodzieży z gminy. Od wielu lat jest organizatorem Imprez na Orientację „Azymut” Osie. Niezwykłym zainteresowaniem cieszą się też wydawane przez nich publikacje o regionie, w tym m.in. „Zeszyty Kociewskie” czy o elektrowniach w Gródku i Żurze. Bractwo organizuje również Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego, które w 2017 r. miały już swoją 27. edycję, wzbogaconą o bieg „Leśna Za-Dyszka” na dystansie 10 km.

Więcej szczegółów na temat plebiscytu znajdziecie Państwo na stronie tygodnika: http://www.czasswiecia.pl/czas_swiecia/1,88814,23211010,wybieramy-czlowieka-roku.html