Dwustu zawodników z całej Polski, Paulina Kaczyńska jako Gość Honorowy. I piękna pogoda.

Po raz drugi pierwszym na mecie był Damian Kłopotek (0:34:06), który zdystansował pozostałych. Drugie i trzecie miejsce na podium zajęli odpowiednio: Marcin Klemański ze Świecia i Sebastian Lenc z Bydgoszczy.

Pierwszą kobietą była Marzena Raniszewska, również z klubu Packman Team, do którego należy Damian Kłopotek.

Spośród Osiaków najlepszy byli Maksymilian Pilarski. Wśród kobiet najlepsze były: Hanna Pawlik-Kiełpińska, Dagmara Jagła (czasy: 0:54:32 i 0:54:46).

Biuro zawodów rozpoczęło działanie o 09:00. Zawodnicy przybywali, finalizowali formalności związane ze startem.

W tym czasie można było sobie darmowo zmierzyć poziom cukru czy obejrzeć instruktaż udzielania pierwszej pomocy, zaprezentowany przez Jednostkę Ratownictwa Specjalistycznego z Osia.

Start biegu oraz trasa zostały zmodyfikowane ze względu na remont boiska sportowego. Uroczystego rozpoczęcia dokonała oczywiście Paulina Kaczyńska, lekkoatletka pochodząca z Osia, Mistrzyni Polski na 5 i 10 km. Trasa musiała przypaść wielu zawodnikom do gustu. Wielu z nich chwaliło zacieniony, leśny charatker, bardzo przychylny biegaczom w czasie słonecznej pogody.

Bezpieczeństwo medyczne podczas zawodów zapewnione było przez Szkolmed z Bukowca.

Po ukończeniu biegu można było spróbować grochówki przygotowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną z Drzycimia lub poczęstować się rogalikami, które upiekły Panie Pilarska i Pajonkowska.

Policja zapewniała chętnym znakowanie rowerów.

Wyniki są podane na stronie Domtelu, firmy która mierzyła czas podczas zawodów: http://domtel-sport.pl/uploads/wyniki/7638.pdf

Organizacji biegu podjęło się Bractwo Czarnej Wody i nasz ośrodek, przy silnym wsparciu: Gzella Osie Sp. z o.o. Sp. K, Nadleśnictwa Osie, Wójta Gminy Osie, Powiatu Świeckiego, LZS Osie, Wdeckiego Parku Krajobrazowego i Marcina Anonima, którym bardzo dziękujemy. Osobne podziękowania dla OSP Osie, OSP Brzeziny i OSP Miedzno.

Bardzo bogaty zbiór zdjęć udało się zgromadzić dzięki Pawłowi Jędryczce i Judycie Nawrockiej, Danielowi Siewiertowi. Dziękujemy. A Państwu życzymy miłego oglądania.