Były życzenia, zaproszeni Goście, torty i szampan.

Przybyli Goście:

  1. Michał Grabski – Wójt Gminy Osie,
  2. Roman Waśkowski – Przewodniczący Rady Gminy Osie,
  3. Andrzej Kowalski – Dyrektor GOK w Osiu,
  4. Żaneta Saj – Opiekun Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Osiu z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy,
  5. Mirosława Felczykowska – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osiu.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Osiu powołany został 21 marca 2017 roku z inicjatywy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, Powiatu Świeckiego oraz Gminy Osie.

Obecnie liczba słuchaczy w Osiu to 47 osób. Wykłady są o różnej, ciekawej tematyce. Towarzyszy im wyświetlanie slajdów i ożywiona dyskusja. Na naszych spotkaniach pachnie kawą i ciastem także upieczonym przez słuchaczki. Pierwszą naszą przewodniczącą była Halina Sławomirska, obecnie od kilka miesięcy grupie przewodniczy Felicja Han. Kronikę prowadzą Danuta Noga i Alicja Kania.

Ale nie tylko wykłady.

 Okazjonalnie, w listopadzie wystąpił dla nas zespół wokalny Seniorów „Chabry”, z repertuarem pieśni patriotycznych, z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Zespołem kieruje  Jakub Warzyński.

W grudniu spotkanie wigilijne i w styczniu, z okazji Dni Babci i Dziadka umilił nam swoim popisem zespół dziecięcy „Promyki”, pod kierownictwem Marty Sokołowskiej.

W marcu, na Dzień Kobiet występ tematyczny dały dzieci z klasy IIb, ze Szkoły Podstawowej w Osiu. Przedstawienie przygotowała ich wychowawczyni Elżbieta Sosnowicz.

Dziś nasze spotkanie uświetnił chór „Chorus Osensis”, prowadzony przez wspomnianego wcześniej Jakuba Warzyńskiego.

no images were found