Blisko 600 osób wzięło udział w XXXIII Oskich Biegach (Biegi dla dzieci, marsz Nordic Walking (5 km), Bieg na Orientację oraz Leśna Za-Dyszka (10km)).

Zawody rozpoczęli najmłodsi. Bieg “Skrzatów” (dzieci poniżej 6 roku życia) wygrali: Konrad Grzywacz, Alex Kozak, Julia Brucka, a wśród “Krasnali” (dzieci z rocznika 2014, 2015): Lena Macura, Zosia Kraińska, Anna Schiller.

Klasyfikacja na dystansach 400m-1000m:

1. Weronika Rzońca (Śliwice)
  2. Martyna Szwedowska (Kulice)
  3. Natalia Piotrowska (Drzycim)
  1. Mikołaj Pilarski (Śliwice)
  2. Łukasz Stachowicz (Osie)
  3. Patryk Recki (Drzycim)

1. Marcelina Leśniak (Nowe)
  2. Izabela Bohdanowicz (Juszkowo)
  3. Ewa Dudek (Pruszcz Gdański)

1. Adam Kłopotek (Śliwice)
  2. Igor Pytliński (Grudziądz)
  3. Antoni Kraiński (Śliwice)
  1. Weronika Krusińska (Warlubie)
  2. Lena Śledź (Drzycim)
  3. Roxana Szyndler (Drzycim)

1. Jakub Orzechowski (Lipinki)
  2. Patryk Kryger (Tczew)
  3. Kacper Szwedowski (Kulice)

Klasyfikacja generalna szkół podstawowych:

1. Osie
  2. Drzycim
  3. Śliwice

Na podium Leśnej Za-Dyszki stanęli:

1. Mateusz Niemczyk (KS Prefebet Sonarol, Starogard Gdański), czas 32:27.53.
  2. Ruslan Pechnikov (Stayer Run Club, Odessa), czas 32:32.70.
  3. Daniel Petrow (Grudziądz) czas 36:16.26.

Spośród biegaczy z naszej gminy najlepsi byli: Przemysław Bilicki (miejsce 23, czas 42:41.89) oraz Hanna Pawlik-Kiełpińska (m. 87, czas 52:40:39).

W Marszu Nordic Walking (5km) zwyciężyli:

1. Zbigniew Gwizdała (Gołąbek), czas 32:56.70.
  2. Adriana Skweres (KS Gmina Pelplin Sprint Kulice, Pelplin), czas 37:34.28.
  3. Agnieszka Lewandowska (Speed Ladies, Starogard Gdański), czas 38:01.49.

Najlepsi z Osia: m. 22. Julita Gosieniecka (Straż Pożarna Osie), czas 47:31.68 oraz m.26. Adam Partyka, czas 48:53.81.

Komplet wyników Leśnej Za-Dyszki oraz Marszu Nordic Walking: https://elektronicznezapisy.pl/event/6915/results.html

W Biegu na Orientację, które też cieszą się zainteresowaniem, nikt z Osia nie stanął na podium. Najlepsze czasy, z naszej gminy, uzyskali: Mariusz Deinowski – 28:06, Wiktor i Oliwier Szwankowscy – 33:02, Natalia Kicińska – 36:46, Emilia Malinowska – 49:48. Komplet wyników (UKS Włóczykij): wyniki – Dysk Google.

Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia finansowego, za które dziękujemy wszystkim Sponsorom. Oto oni:

Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Osie, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Gmina Osie, LZS Osie, Bank Spółdzielczy w Osiu, Bud-Met Grzegorz Jagła, Evita Hotel & Spa, Gzella Investments, Stolarstwo Marek Malinowski, Skraw Metal Grzegorz Noga, OKK Otlewski, Sokołów S.A. Oddział w Osiu, Rodzina Malinowskich, Restauracja „Pod Orłem” Tomasz Orłowski, Powiat Świecki, Wdecki Park Krajobrazowy, Szkoła Podstawowa w Osiu.

ORGANIZATORZY:
Gmina Osie, Nadleśnictwo Osie, Bractwo Czarnej Wody, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu.
WSPŁORGANIZATORZY/PARTNERZY:
✓ Lasy Państwowe, Powiat Świecki, LZS Osie, UKS Włóczykij Osiek, Wdecki Park Krajobrazowy,
Ochotnicze Straże Pożarne gminy Osie, Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego Osie, Szkoła
Podstawowa w Osiu, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „KOCIEWIAK”.
✓ Portal Internetowy: Maratony Polskie

Zawody są częścią V Biegowego Grand Prix Kociewia (Biegowe Grand Prix Kociewia | Facebook) i VI Mistrzostwa Polski Kolejarzy.

1 października 2022.