Obchody w dniu 6 marca (niedziela):

11:00 – Osie – Msza święta

ok. 12:45 – Tleń – przed budynkiem Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Zdzisławowi Badosze ps „Żelazny” oraz działaniom V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej na terenach Borów Tucholskich. Wojskowa asysta honorowa, odczytanie apelu pamięci. Przemowy zaproszonych gości.

Będzie obejrzeć wystawę historyczną poświęconą działalności V Wileńskiej Brygady AK, porozmawiać z zaproszonymi gośćmi i zjeść wojskową grochówkę.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym przez IPN Oddział w GdańskuDelegatura IPN w Bydgoszczy oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Organizatorem głównym obchodów jest Gminny Ośrodek Kultury w Osiu (z inicjatywy Marka Manikowskiego), współorganizatorami: Wdecki Park Krajobrazowy, Nadleśnictwa – Dąbrowa, Osie i Trzebciny.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP3 oraz Nowe Świecie.