Rozpoczęliśmy od wyjazdu do toruńskiego Domu Legend. W zabawny, przystępny sposób przybliżone są historie związane z Toruniem. Dużym atutem jest angażowanie Uczestników.

Wtorek i środa to wyjazdy do kina Wrzos w Świeciu, gdzie w czasie tegorocznych ferii dziatwa może oglądać najnowsze animacje: koreańską “Śnieżka i fantastyczna siódemka” oraz amerykańską “Tajni i fajni“.

W czwartek część dzieci uczestniczyła w przygotowaniu krótkiego filmu, który opublikowany będzie niebawem; a część poznawała gry planszowe.

W pierwszych dniach drugiego tygodnia ferii można było wziąć udział w zajęciach tworzenia utworu muzycznego, podjąć próbę napisania tekstu piosenki, przygotowania podkładu muzycznego, opracowania linii melodycznej.

Bardzo szybko młodzież podzieliła się na dwie grupy.

Zajęcia teoretyczno-praktyczne o sowach poprowadziła Marlena Wojciechowska, Zielony Edukator przy Wdeckim Parku Krajobrazowym. Zaprezentowano gatunki tych ptaków, a potem dzieci wykonały sowie pamiątki.

Zaraz potem każde chętne dziecko mogło spróbować, na fantomach, udzielić pierwszej pomocy. Instruktaż poprowadzili reprezentanci Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego z Osia.

W czwartek część dzieci pojechała do Parku Trampolin w Bygdoszczy a część uczestniczyła w kuchennych zajęciach z Hanną Rink, Panią Sołtys Osia. Jak widać przygotowano naleśniki.

Po naleśnikach dzieci mogły poznać podstawy języka arabskiego. Magdalena Skrzyńska-Meller zapoznała dzieci z alfabetem, wymową najprostszych zwrotów i zachęciła do pisania kilku liter.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział, prowadzącym, kierowcom.