W najbliższy weekend zainauguruje swoją działalność Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Tleniu. Poniżej wpis tego co od piątku będzie się działo.

22 kwietnia – wystawa fotografii Piotra Szumigaja. Zjawiskowe fotografie przyrody i zwierząt Borów Tucholskich będzie  można oglądać do końca maja. Wiele z prezentowanych fotografii było nagradzanych na ogólnopolskich konkursach.

23 kwietnia – przygotowane przez Bractwo Czarnej Wody i Wdecki Park Krajobrazowy: Marsze na Orientację, questing. Przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Osiu atrakcje dla dzieci.

Tego dnia również VII Rajd rowerowy, organizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej. Opłata startowa to jednocześnie cegiełka na leczenie Natalii. Losowane będą upominki, ufundowane przez: Powiat Świecki i Sklep rowerowy “Dwa kółka”. Trasa: Świecie-Tleń-Świecie (ok. 60km). Szczegóły na wydarzeniu na facebooku.

24 kwietnia – przygotowane przez Bractwo Czarnej Wody i Wdecki Park Krajobrazowy: Marsze na Orientację, questing.

Zielony Targ Tleń, w każdą niedzielę, 10:00-14:00.

Tego dnia również Zielony Targ Tleń, ze świeżymi produkatmi od gospodarzy, rolników, hodowców, wytwórców. Od 10:00 do 14:00, na Skwerze Alfonsa Hoffmanna.

Niektóre z tych atrakcji są częścią akcji promocyjnej “Eskapada“, organizowanej przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną.