Konkurs tekstów prozatorskich – opowiadań, felietonów, prozy poetyckiej, recenzji, dramatów.

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu wraz z redakcją kwartalnika artystycznego Dom Wariatów organizuje konkurs literacki “Ja” dla osób do 26 roku życia z powiatu świeckiego. Główna nagroda w konkursie to 2 000 zł ufundowane przez Schumacher Packaging. Czas na nadesłanie prac jest długi, bo aż do 31 stycznia 2023 r.

Twórcy i twórczynie mogą przesłać do nas autorskie utwory napisane zgodnie ze swoimi potrzebami artystycznymi i wrażliwością.
Jury w składzie: Beata Szymańska, Joanna Bednarska, Tomasz Karpiński, Patryk Rybus.
Wszelkie szczegóły na temat uczestnictwa i formy wysyłania prac znajdują się w regulaminie na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu: www.bibliotekaswiecie.pl.
Informacji na temat konkursu udziela Patryk Rybus: redakcjawariatow@gmail.com.
Patronat medialny nad konkursem objęło radio PiK.
JURY:
Beata Szymańska,
dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu, miłośniczka słowa pisanego (i
czytanego).
Joanna Bednarska,
autorka tekstów opisujących, recenzujących literaturę i zdarzenia w świecie sztuk
plastycznych. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego i psychologii SWPS.
Zawodowo zajmuje się wspieraniem ludzi w rozwoju osobistym.
Tomasz Karpiński,
pedagog resocjalizacyjny i rewalidacyjny, filozof, student psychologii, fotografik, literat,
wolontariusz w Schronisku dla Zwierząt w Świeciu, miłośnik książek, którego domowa
biblioteka liczy około 3.5 tysiąca woluminów, autor tomiku poezji “Fragment”.
Patryk Rybus,
redaktor kwartalnika Dom Wariatów, twórca intermedialny, absolwent Akademii Sztuk
Pięknych w Gdańsku