W Pruskich dobiegły końca jesienne zajęcia dla seniorów, pod nazwą ‘Aktywna jesień “.       

Starsi mieszkańcy, dla których ważna jest własna aktywność i którzy lubią  grupowe spotkania,  mogli uczestniczyć  min. w zajęciach gimnastycznych z trenerką. Gimnastyka pozwoliła nie tylko poprawić kondycję fizyczną, ale przyniosła także  radość ze wspólnego działania.

Podobnie nauka gry w tenisa stołowego, pod okiem instruktora, pozwoliła poznać podstawowe zasady prawidłowej gry, a dobra, wspólna zabawa była kontynuowana w czasie  samodzielnych rozgrywek, także po zajęciach.

KODAK Digital Still Camera

Warsztaty genealogiczne pod kierunkiem specjalisty zachęciły seniorów do poznania swoich przodków i tworzenia drzewa genealogicznego rodziny. Szukanie korzeni i dawnych krewnych wymaga czasu i żmudnej pracy, dlatego zajęcia będą kontynuowane także w styczniu.    

W  programie “Aktywnej jesieni ” były także zajęcia świetlicowe i wspólne ognisko, z tańcami pod gwiazdami.     

Działanie zakończyło się spotkaniem z książką . Osoby lubiące czytać poznały książkę polskiej pisarki Pauli Er pt. “Tam,gdzie milczą róże“, poruszającą historię o sile kobiecej przyjaźni, która sprawia, że  z każdego życiowego zakrętu można wyjść na prostą. Również nasze działanie miało za cel zacieśnienie wzajemnych sympatii  i dobrych relacji w grupie seniorów i to się udało, bo wspólne spotkania będą nadal kontynuowane.     

“Aktywna jesień ‘ to projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz  Rozwoju Wsi Pruskie i Gminny Ośrodek Kultury w Osiu, z dotacją Urzędu Marszałkowskiego  w Toruniu ( konkurs 8/2022).