Ręcznie szyte torebki od Pani Hinkelmann, WOŚPowe: koszulki, kalendarze, magnesy, ręcznik, flaga.

A także: ręcznie wykonane ozdoby choinkowe ( w formie bombki) od Pani Doroty Kubery, 2 vouchery na 5 rodzinnych wejść na basen w Hotelu Evita, upominki od firmy Sokołów S.A., zestaw 2x poduchy, kołdra, pościele czy poduszka ortopedyczna (od Sleeping Expert z Bydgoszczy); świece zapachowe Lenamider, zestawy upominków od Gzella Investments, Eko Tank, Wdeckiego Parku Krajobrazowego, Klubu Turystów Wodnych “Celuloza”.

Oczywiście czekamy na kolejne przedmioty na licytacje. Jeśli ktoś chciałby coś przekazać, można do nas się zgłaszać.

W sobotę, w Szkole Podstawowej w Osiu rozegrany będzie Turniej siatkówki. U nas można zgłaszać drużyny (5-6 osób), do czwartku, tj. 26 stycznia.

W niedzielę, 29 stycznia, od rana kwestować będą w Tleniu, Łążku i Osiu nasi Wolontariusze. Można wrzucać datki do naszych puszek stacjonarnych, które są u nas w GOKu oraz w Przystanku Tleń. Licytacje rozpoczynamy od 18:00, w GOKu.

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. 

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.