Myślę, że mamy potencjał, doskonałe tereny, fantastycznych mieszkańców i jeszcze jedno, co bardzo ważne w tej zabawie, czujemy się lokalnymi patriotami.

Celem akcji jest promowanie zdrowego stylu życia, więc nie dajmy szans „białym kitlom” i zadbajmy o swoje zdrowie sami. Specjaliści twierdzą, że organizm ludzki do normalnego funkcjonowania potrzebuje minimum sześćdziesiąt minut intensywnego ruchu w ciągu doby.

Kto wie, może uczestniczymy w największej imprezie sportowo – rekreacyjnej w Polsce, bez rzeszy sędziów, organizatorów i zaplecza technicznego potrzebnego do przeprowadzenia takich zawodów.

Pomysł akcji powstał w samorządzie Bydgoszczy, w tym roku do wydarzenia, jak już wcześniej informowaliśmy przystąpiła nasza gmina. Dajmy przykład jako pracownicy samorządu zatrudnieni w urzędzie gminy, przedszkolu, ośrodku zdrowia, ośrodku kultury, czy wreszcie w szkołach, gdzie jest największy potencjał sportowy, spróbujmy namówić znajomych i walczmy o wirtualne i fizyczne kilometry. W miesiącu kwietniu planujemy duże wydarzenie dla wszystkich, którzy przystąpili bądź planują przystąpić do zabawy.

Gratuluję tym, którzy już pobrali aplikację i wspaniale rywalizują pokonując kolejne kilometry na rowerze, zwykłym spacerze, biegając, czy maszerując z kijkami NW. Robicie to wspaniale, nasza gmina od kilku dni utrzymuje świetne, czwarte miejsce wśród gmin z całej Polski.

Co z tego mamy?

Własną satysfakcję, dreszcz adrenaliny, wirtualną rywalizację, zmianę przyzwyczajeń i nawyków, promocję zdrowego stylu życia.

Zbliżają się Święta Wielkanocne, zatem życzę Wszystkim pięknego przeżywania tego wyjątkowego czasu, a po obfitym śniadaniu, czy obiedzie zapraszam na trasy.

Andrzej Kowalski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.