Można już jeździć rowerami po naszej gminie a zdobyte kilometry będą liczone dla naszej gminy. Od tego roku akcja “Rowerowa stolica Polski” została poszerzona o gminy. 

Od 21 marca rozpoczyna się “Trening“, czyli można jeździć rozpoznawać trasy i gromadzić przejechane kilometry na swoim koncie. W czerwcu trwać będzie rywalizacja główna, gdzie gminy będą rywalizować między sobą. To wtedy zachęcać będziemy jeszcze bardziej do szusowania rowerami po naszej gminie. 

Gmina Osie dołączyła do akcji “Rowerowa stolica Polski” organizowanej przez Aktywne Miasta. Teraz będzie można aktywnie spędzać czas i brać udział w zabawie. 

Konferencja prasowa o Rowerowej Stolicy Polski / Fot. B.Witkowski / UMB

Podczas oficjalnego spotkania z udziałem Rafała Bruskiego – Prezydenta Bydgoszczy, Tomasza Dobrowolskiego – repezentującego Aktywne Miasta oraz Michała Grabskiego – Wójta gminy Osie ogłoszono przystąpienie do akcji “Rowerowa stolica Polski”, w ramach której, jeżdżąc po terenach gminy Osie, będzie można zbierać punkty dla siebie, ale i dla gminy.

By brać udział w zabawie wystarczy pobrać na telefon aplikację Aktywne miasta (to oni są organizatorem całej akcji) i odnaleźć tam gminę Osie.

Polecamy aplikację Aktywne Miasta,
SklepPlay (Android): https://tiny.pl/rsvn3
App Store (iOS): https://apps.apple.com/pl/app/aktywne-miasta/id1317715080
Miłej zabawy!

Konferencja prasowa o Rowerowej Stolicy Polski / Fot. B.Witkowski / UMB