Rodzinne zdobywanie pieczątek, promocja ekologii i zdrowego stylu życia, nagrodzenie Zwycięzców oraz rozlosowanie upominków wśród Uczestników akcji “Rowerowa Stolica Polski”, występy lokalnych Wykonawców oraz zabawa m.in. przy przebojach Boney M.

Gmina Osie serdecznie zaprasza na I Oski Plener Ekologiczny który odbędzie się w dniu 1 lipca 2023r.

Już od 13:30 było można wziąć udział w questingu po Osiu i marszu na orientację, koorodynowane przez Bractwo Czarnej Wody. Udział w tych spacerach będzie umożliwiał zdobycie pieczątek.

Na laureatów poszczególnych konkursów ekologicznych czekały do rozlosowania atrakcyjne nagrody, jedną z nich był rower. Osoba, do której trafił korzystała z programu Czyste Powietrze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i otrzymała dotację na wymianę źródła ogrzewania w swoim domu, zbiera deszczówkę, segreguje odpady, wymieniła stolarkę drzwiową i okienną, ociepliła budynek.

Dzieci mogły korzystać z zabawy na dmuchańcach, konkursach czy animacjach (te ostatnie prowadziła Animilandia z Bydgoszczy). Często dzieci i rodzice bawili się wspólnie.

W ramach promocji zdrowego trybu życia mierzono ciśnienie przy stanowisku Przychodni Zdrowia. O profilaktyce uzależnień można było się dowiedzieć przy namiocie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osiu. To tam można było wypróbować m.in. alkogogle.

Patronat nad imprezą objęli: Minister Łukasz Schreiber, Ireneusz Stachowiak z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, którzy wspólnie z Radosławem Kempińskim Wicewojewodą Województwa Kujawsko-Pomorskiego odwiedzili stoiska, obejrzeli stadion.

Na scenie występowali: zespół dziecięcy Promyki, dzieci i młodzież ze Studia Piosenki oraz Martę Sokołowską z akompaniującym zespołem. Po zmroku furorę zrobiła młodzież z Teatru światła i ognia “Złodzieje oklasków”.

Podsumowano rywalizację w akcji “Rowerowa Stolica Polski dla gmin“. Najlepsi otrzymali rowery i karty podarunkowe Decathlonu. Gratulacje i upominki wręczał również Tomasz Dobrowolski, reprezentujący Aktywne Miasta, organizatora rywalizacji.Klasyfikacja wśród Pań: Angelika Derengowska, Anna Hendrych i Renata Małek. Klasyfikacja mężczyzn: Andrzej Kieca, Wojciech Firyn, Tomasz Łaszewski.

Uhonorowano również Ambasadorów akcji w naszej grupie: Tadeusza Pogodę, Eugeniusza Kłopotka, Dariusza Woźniaka.

Zebrani na boisku Uczestnicy akcji otrzymali pamiątkowe upominki (od firmy Sokołów S.A.) a wśród tych, którzy przejechali minimum 200km rozlosowany był jeszcze jeden rower. Trafił w ręce Anny Pozorskiej.

Gwiazdą wieczoru był zespół Babylon, wykonujący przeboje Boney M.

Po nich zabawę kontynuował będzie DJ Gambit.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i Wdecki Park Krajobrazowy.