Dwudniowa impreza, na której wystąpią głównie muzycy z Osia i okolic oraz kilka zaproszonych zespołów.

To będzie okazja by posłuchać i zobaczyć na żywo braci Kośmider, którzy dawniej występowali jako Trio Brothers. Przylecą z Anglii i zaprezentują się z obecnym składem Lasmess.

Flagowym zespołem z Osia był i jest zespół Egipt. Przez lata skład się zmieniał, również brzmienie kapeli. Ich występ też będzie przekrojowy. Pojawią się muzycy, którzy w ciągu lat współtworzyli Egipt.

Oprócz rockowych brzmień będzie można usłyszeć reprezentantów estetyki hip hopowej: Manika i Wojtka Lubińskiego.

Klimat reggae wprowadzi skład Myasta.

Dodatkowo na BórFeście zagra Laureat “Pojedynku kapel”, konkursu przeprowadzonego w Toruniu. Będzie to poznański skład LIT.

Wszystkich Wykonawców można sprawdzić na stronie imprezy: https://borfest.pl/. Tam też zaprezentowana jest idea festiwalu, przez pomysłodawcę Sebastiana Kwidzińskiego.

Festiwal jest finansowany ze środków gminy Osie, Powiatu Świeckiego, Sponsorów: Banku Spółdzieczego w Osiu, OKK Otlewski, Evita Hotel & Spa oraz z publicznej zbiórki: https://zrzutka.pl/2w85y5?fbclid=IwAR0bNBKWPz_-WAC9HfFwb9NzV1axLhZnDHMbfvfjNHxeENspLwF3Ku9Axiw

Wydarzenie nagłośnione będzie sprzętem Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, co przy dwudniowej imprezie jest nie lada wyzwaniem.

Organizację wspierają: Marcin Roszczyniała (strona borfest.pl), Marcin Okoń (elektryka, technika sceniczna), Marek Manikowski (wsparcie na miejscu), Kamil Szmelter (wsparcie na miejscu), Szymon Pieniążek (radio Sfera) oraz Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090447309548

BórFest – 21, 22 lipca 2023, na terenie dawnego ośrodka PTTK, ul Sosnowa 3, Tleń.

Festiwal finansowany ze środków gminy Osie, Powiatu Świeckiego, OKK OTLEWSKI, Evita Hotel &Spa. Organizatorzy: Sebastian Kwidziński, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu. Współpraca: Wdeckie WOPR.