Przybyło w ostatnich latach kół spotykających się w GOKu. Stąd i teraz, w grudniu sporo spotkań świątecznych. Z występami dzieci i młodzieży, z zwyczajowym składaniem życzeń.

Na spotkaniu przygotowanym przez Sołectwo Osie, poza świątecznymi życzeniami, zebrani dowiedzieli się o wskazówkach, które pomogą uchronić się przez wyłudzeniami czy oszustwami. O bezpieczeństwie w sieci, nieodpowiadaniu na podejrzane smsy, telefony opowiadała Pani Joanna Klewicz. Ze świątecznym repertuarem wystąpiły Promyki.

Liga Kobiet Polskich zorganizowała swoje jako pierwsza. Również dla tych zgromadzonych zaśpiewały Promyki a życzenia składali również zaproszeni: Roman Waśkowski – Przewodniczący Rady Gminy Osie, Joanna Troka – reprezentująca Urząd Gminy, Konrad Baumgardt – Proboszcz parafii w Osiu oraz Andrzej Kowalski – Dyrektor GOKu.

Ponad 70 Słuchaczy jest obecnie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Osiu. Wykłady, spotkania okolicznościowe, wyjazdy – to wszystko spopularyzowało uczestnictwo w tego rodzaju aktywności i spowodowało, że i tym razem sala widowiskowa zapełniona została trzema rzędami stołów. Świąteczny repertuar zebranym zaprezentowało Studio Piosenki Andrzeja Żółkosia oraz Osieczaki – przedstawiciele zespołu wokalnego z Osieka.